Denna webbsida använder egna och tredjepartcookies för att förbättra webbupplevelse och utföra analyser. Om du fortsätter surfa betyder det att du acceptera Cookie policy.
  • Richard Hart

    VD
    richard.hart@medlandspain.com
  • Hillevi Lemetti

    Säljkonsult
    hillevi.lemetti@medlandspain.com
  • Niclas Olofsson

    Säljkonsult
    niclas.olofsson@medlandspain.com
  • Susanne Olofsson

    Säljkonsult
    susanne.olofsson@medlandspain.com
  • Steinunn Fjola Jonsdottir

    Försäljningsavdelning
    steina.jonsdottir@medlandspain.com
  • Eduardo Simon Brynnel

    Eftermarknadsavdelningen
    eduardo.simon@medlandspain.com
  • Bettina Sloth

    Försäljningsavdelning
    bettina.sloth@medlandspain.com
  • Kirsten Pedersen

    Försäljningsavdelning
    kirsten.pedersen@medlandspain.com
  • Ida Pernille Jensen

    Försäljningsavdelning
    ida.jensen@medlandspain.com
  • Viktor Janic

    Försäljningsavdelning
    viktor.janic@medlandspain.com
  • Melanie Van Dragt

    Försäljningsavdelning
    melanie.vandragt@medlandspain.com
  • Isabel García

    Marknadsföringschef
    isabel.garcia@medlandspain.com
  • Sesselia Sigurdardottir

    Marknadsföringsavdelningen
    sesselia.sigurdardottir@medlandspain.com
  • Olga Voropaieva

    Receptionist / Översättare-Tolk
    olga.voropaieva@medlandspain.com
  • Elena Shulga

    Försäljningsavdelning
    elena.shulga@medlandspain.com
  • Theo Kokx

    Eftermarknadsavdelningen
    theo.kokx@medlandspain.com
  • Robert Abma

    Försäljningsavdelning
    robert.abma@medlandspain.com
  • Ana Ñiguez

    Ekonomisk rådgivare
    ana.niguez@medlandspain.com
  • Joaquín Ferrández

    IT Manager
    joaquin.ferrandez@medlandspain.com
  • Rafael Carrasco

    Fotograf
    rafael.carrasco@medlandspain.com
  • Carmen Rives

    Försäljningsavdelning
    carmen.rives@medlandspain.com
  • Dorothee Beugnier

    Försäljningsavdelning
    dorothee.beugnier@medlandspain.com
  • Nele Sleurs

    Försäljningsavdelning
    nele.sleurs@medlandspain.com
  • Lola Sánchez

    Försäljningsavdelning
    lola.sanchez@medlandspain.com
  • Carolina Van Impe

    Försäljningsavdelning
    carolina.vanimpe@medlandspain.com
  • Henriette Von Schilling

    Försäljningsavdelning / Eftermarknadsavdelningen
    henriette.vonschilling@medlandspain.com

MEDLAND SPANIEN: Erfarenhet och proffsighet

Medland Spain är ett nytt projekt som leds av personer med lång erfarenhet inom fastighetsektorn. Teamet består av professionella från olika länder som strävar mot ett gemensamt mål: att hjälpa personer från alla möjliga länder att hitta sin drömbostad i Spanien.

Företagets affärsmodell fokuserar på servicekvalitet, både vad gäller produktval, visning och assistans och vägledning från vårt call center. Vi följer även med på visningen av bostaden och erbjuder dessutom efterförsäljningsservice.

Att köpa en bostad i ett främmande land är en komplicerad process och vårt mål är att denna process ska upplevas som professionell, trevlig och välorganiserad. Vi erbjuder den bästa servicen samtidigt som vi undviker påtryckningar med höga judiciella och finansiella garantier. Givetvis är vi väl medvetna om att våra kunder är kapabla och har tillräckligt med omdömesförmåga för att fatta intelligenta beslut. Det enda vi strävar efter är att se till att kunden får tillgång till all den information den behöver för att fatta rätt beslut. Vem som helst som har beslutat sig för att köpa en bostad av bra kvalitet i vårt land är en framgångsrik person och förväntar sig därför att Medlands service ska ligga på högsta nivå.

Våra servicetjänster

I Medlands katalog hittar du endast bostäder som har hög designnivå och uppfyller de mest strikta kraven på kvalitet. Vi har valt de bästa bostäderna med avundsvärt läge. Vi säljer inte bostäder som blivit utmätta, är i dåligt skick, och inte heller begagnade bostäder i områden dit massan söker sig eller bostäder av låg kvalitet. Vi föredrar att sälja mindre mot att ha ständigt nöjda kunder.
Vi använder oss av bästa fotografiska material, beskrivningarna är detaljrika och informationen korrekt. Websidan är jämt aktualiserad med priser i dagsaktuell valuta. Och det är enkelt att kontakta oss för mer information om vilken bostad som helst utan något åtagande.
I dessa tider då teknologin underlättar kontakten med våra kunder, är det vår plikt att så snabbt som möjligt svara på rådfrågningar. Vårt callcenter garanterar denna snabbhet. Vi skickar begärda information snabbt och effektivt. Vi tycker inte om att våra kunder slösar sin tid med att vänta.
Det bästa sättet att sätta sig in i vårt utbud av bostäder i Spanien, är att komma på besök hos oss. Vi tar hand om allt: vi hjälper dig med bokningen, om du vill hämtar vi upp dig på flygplatsen och vi följer med på visningen av de projekt du valt ut innan. Vi vill alltid ha ett inledande möte med våra kunder för att på nytt bekräfta deras krav och för att försäkra oss om att vi endast visar de projekt som överensstämmer med deras önskemål. Besöken i Spanien brukar vara korta och då gäller det att ta vara på tiden maximalt.
Om du hittar en bostad som du tycker om så hjälper vi dig med köpprocessen, vi förhandlar med ägaren eller byggföretaget, vi koordinerar våra advokater (Medland rekommenderar alltid att man anlitar fristående advokater som övervakar processen), ger råd om de bästa alternativen, vi hjälper dig att öppna ett bankkonto och med allt annat som du har behov av.
Från och med det att du bestämmer dig för att boka en bostad ända fram till att du får nycklarna och flyttar in, ansvarar vi fullt ut för processen. Vi visar gången, vi hjälper dig att skaffa de handlingar som behövs i Spanien, t e x NIE-nummer (personnummer för utländska medborgare i Spanien) som alltid behövs vid bostadsköp. Vi följer med till notarius publicus och vi går tillsammans igenom bostaden för att försäkra oss om att du är fullständigt nöjd. Om bostaden inte är färdigbyggd eller byggs på beställning, ser vi till att fotografera byggets gång och övervaka att överenskommelserna fullföljs.
1Noggrant produkturval»
2Omsorgsfull och effektfull presentation av bostäder»
3Snabbt svar på rådfrågning»
4Inspektionsbesök»
5Hjälp vid köp»
6Efterförsäljningsservice»

BOSTADSSÖKNING

SÖKNING

Hittar du inte vad du behöver?
Använd vår avancerad sökning »

NYHETSBREV

ANMÄL
INTRESSE

Prenumerera på vårt nyhetsbrev och erhåll de senaste bostadserbjudandena.

Get your FREE Spain guides