Denna webbsida använder egna och tredjepartcookies för att förbättra webbupplevelse och utföra analyser. Om du fortsätter surfa betyder det att du acceptera Cookie policy.
  • Richard Hart

    General Manager
    richard.hart@medlandspain.com
  • Isabel García

    Marketing Director
    isabel.garcia@medlandspain.com
  • Bettina Sloth

    Sales Department
    bettina.sloth@medlandspain.com
  • Viktor Janic

    Sales Consultant
    viktor.janic@medlandspain.com
  • Elena Shulga

    Sales Department
    elena.shulga@medlandspain.com
  • Kirsten Pedersen

    Sales Department
    kirsten.pedersen@medlandspain.com
  • Hillevi Lemetti

    Sales Department
    hillevi.lemetti@medlandspain.com
  • Ida Pernille Jensen

    Sales Department
    ida.jensen@medlandspain.com
  • Theo Kokx

    Customer Relations Specialist
    theo.kokx@medlandspain.com
  • Melanie Van Dragt

    Sales Department
    melanie.vandragt@medlandspain.com
  • Steinunn Fjola Jonsdottir

    Sales department
    steina.jonsdottir@medlandspain.com
  • Carolina Van Impe

    Sales department
    carolina.vanimpe@medlandspain.com
  • Jessie Wilmot

    Sales department
    jessie.wilmot@medlandspain.com
  • Roy Howitt

    Sales department
    roy.howitt@medlandspain.com
  • Angela Reynolds

    Sales department
    angela.reynolds@medlandspain.com
  • Tracey Wallace

    Sales department
    tracey.wallace@medlandspain.com
  • Kaare Strand

    Sales department
    kaare.strand@medlandspain.com
  • Niclas Olofsson

    Sales department
    niclas.olofsson@medlandspain.com
  • Susanne Olofsson

    Sales department
    susanne.olofsson@medlandspain.com
  • Robert Abma

    Sales department
    robert.abma@medlandspain.com
  • Thelma van Arnhem

    Sales department
    thelma.vanarnhem@medlandspain.com
  • Lindy Ravestein

    Sales department
    lindy.ravestein@medlandspain.com
  • Jan Herbots

    Sales department
    jan.herbots@medlandspain.com
  • Eveline Feytons

    Sales department
    eveline.Feytons@medlandspain.com
  • Dorthe Laursen

    Sales department
    dorthe.laursen@medlandspain.com
  • Carsten Larsen

    Sales department
    carsten.larsen@medlandspain.com
  • Carmen Rives

    Sales department
    carmen.rives@medlandspain.com
  • Eduardo Simon

    Aftersales Department
    eduardo.simon@medlandspain.com
  • Henriette von Schilling

    Aftersales Department
    henriette.vonschilling@medlandspain.com
  • Alex Cerezo

    Aftersales Department
    alex.cerezo@medlandspain.com
  • Joëlle Perche

    Aftersales Department
    joelle.perche@medlandspain.com
  • Stephan Kramers

    Aftersales Department
    stephan.kramers@medlandspain.com
  • Olinka Romero

    Receptionist
    olinka.romero@medlandspain.com
  • Lieve Leysen

    Sales Training
    lieve.leysen@medlandspain.com
  • Paul Ingle

    Marketing Assitant
    paul.ingle@medlandspain.com
  • Sesselia Sigurdardottir

    Marketing Assitant
    sesselia.sigurdardotir@medlandspain.com
  • Ana Ñíguez

    Administration Department
    ana.niguez@medlandspain.com
  • Marisa Sánchez

    Administration Department
    marisa.sanchez@medlandspain.com
  • Joaquín Ferrández

    IT Manager
    joaquin.ferrandez@medlandspain.com
  • Rafael Carrasco

    Photographer
    rafael.carrasco@medlandspain.com

MEDLAND SPANIEN: Erfarenhet och proffsighet

Medland Spain är ett nytt projekt som leds av personer med lång erfarenhet inom fastighetsektorn. Teamet består av professionella från olika länder som strävar mot ett gemensamt mål: att hjälpa personer från alla möjliga länder att hitta sin drömbostad i Spanien.

Företagets affärsmodell fokuserar på servicekvalitet, både vad gäller produktval, visning och assistans och vägledning från vårt call center. Vi följer även med på visningen av bostaden och erbjuder dessutom efterförsäljningsservice.

Att köpa en bostad i ett främmande land är en komplicerad process och vårt mål är att denna process ska upplevas som professionell, trevlig och välorganiserad. Vi erbjuder den bästa servicen samtidigt som vi undviker påtryckningar med höga judiciella och finansiella garantier. Givetvis är vi väl medvetna om att våra kunder är kapabla och har tillräckligt med omdömesförmåga för att fatta intelligenta beslut. Det enda vi strävar efter är att se till att kunden får tillgång till all den information den behöver för att fatta rätt beslut. Vem som helst som har beslutat sig för att köpa en bostad av bra kvalitet i vårt land är en framgångsrik person och förväntar sig därför att Medlands service ska ligga på högsta nivå.

Våra servicetjänster

I Medlands katalog hittar du endast bostäder som har hög designnivå och uppfyller de mest strikta kraven på kvalitet. Vi har valt de bästa bostäderna med avundsvärt läge. Vi säljer inte bostäder som blivit utmätta, är i dåligt skick, och inte heller begagnade bostäder i områden dit massan söker sig eller bostäder av låg kvalitet. Vi föredrar att sälja mindre mot att ha ständigt nöjda kunder.
Vi använder oss av bästa fotografiska material, beskrivningarna är detaljrika och informationen korrekt. Websidan är jämt aktualiserad med priser i dagsaktuell valuta. Och det är enkelt att kontakta oss för mer information om vilken bostad som helst utan något åtagande.
I dessa tider då teknologin underlättar kontakten med våra kunder, är det vår plikt att så snabbt som möjligt svara på rådfrågningar. Vårt callcenter garanterar denna snabbhet. Vi skickar begärda information snabbt och effektivt. Vi tycker inte om att våra kunder slösar sin tid med att vänta.
Det bästa sättet att sätta sig in i vårt utbud av bostäder i Spanien, är att komma på besök hos oss. Vi tar hand om allt: vi hjälper dig med bokningen, om du vill hämtar vi upp dig på flygplatsen och vi följer med på visningen av de projekt du valt ut innan. Vi vill alltid ha ett inledande möte med våra kunder för att på nytt bekräfta deras krav och för att försäkra oss om att vi endast visar de projekt som överensstämmer med deras önskemål. Besöken i Spanien brukar vara korta och då gäller det att ta vara på tiden maximalt.
Om du hittar en bostad som du tycker om så hjälper vi dig med köpprocessen, vi förhandlar med ägaren eller byggföretaget, vi koordinerar våra advokater (Medland rekommenderar alltid att man anlitar fristående advokater som övervakar processen), ger råd om de bästa alternativen, vi hjälper dig att öppna ett bankkonto och med allt annat som du har behov av.
Från och med det att du bestämmer dig för att boka en bostad ända fram till att du får nycklarna och flyttar in, ansvarar vi fullt ut för processen. Vi visar gången, vi hjälper dig att skaffa de handlingar som behövs i Spanien, t e x NIE-nummer (personnummer för utländska medborgare i Spanien) som alltid behövs vid bostadsköp. Vi följer med till notarius publicus och vi går tillsammans igenom bostaden för att försäkra oss om att du är fullständigt nöjd. Om bostaden inte är färdigbyggd eller byggs på beställning, ser vi till att fotografera byggets gång och övervaka att överenskommelserna fullföljs.
1Noggrant produkturval»
2Omsorgsfull och effektfull presentation av bostäder»
3Snabbt svar på rådfrågning»
4Inspektionsbesök»
5Hjälp vid köp»
6Efterförsäljningsservice»

BOSTADSSÖKNING

SÖKNING

Hittar du inte vad du behöver?
Använd vår avancerad sökning »

NYHETSBREV

Prenumerera på vårt nyhetsbrev och erhåll de senaste bostadserbjudandena.

Ja, jag har läst och accepterar integritetspolicyn och dataskydd.
ANMÄL
INTRESSE
Get your FREE Spain guides